AJC Peachtree Road Race Unofficial Results

2010 unofficial results Other years: 2014 2013 2012 2011 2009 2008 2007 2006 2005


BY STATE AND CITY:

Elite runners in green


Place Time First Name Last Name Number Gender Age City State Country More
119 0:34:21 Diane Nukuri-johnson 76 F 25 Burundi Details
22868 1:09:54 Sylvester J Jn Pierre 441 M 52 Devonshire DV Bermuda Details
1263 0:44:19 Mark Albouy 1729 M 57 Devonshire DV Bermuda Details
3377 0:49:30 Terry Wine 5422 M 63 Devonshire DV Bermuda Details
10690 0:58:34 Keith Smith 8809 M 64 Devonshire DV Bermuda Details
4097 0:50:44 Herman Dill 8810 M 44 Devonshire DV Bermuda Details
6519 0:53:59 Zina Jones 8811 F 48 Devonshire DV Bermuda Details
10723 0:58:36 Marla Smith 15752 F 46 Devonshire DV Bermuda Details
21073 1:08:11 Edwina Arorash 15753 F 54 Devonshire DV Bermuda Details
35868 1:25:55 Donna Mae Smith 15796 F 53 Devonshire DV Bermuda Details
24388 1:11:24 Mayberline Black 19810 F 56 Devonshire DV Bermuda Details
21983 1:09:05 Alessandra Costa 51312 F 37 Joinville BRA Details
4926 0:51:56 Dailson Farias 67254 M 40 Joinville BRA Details
170 0:35:50 Jennifer A Feenstra 124 F 29 Duluth Ga. Canada Details
391 0:39:00 Nicholas Kolodzie 1539 M 36 Oshawa Canada Details
7413 0:55:07 Cynthia Patton 8454 F 54 Vancouver Canada Details
14405 1:02:02 Mary Petty 8470 F 59 Vancouver Canada Details
9313 0:57:11 Michelle Maclean 23431 F 36 Airdrie Canada Details
32531 1:20:53 Lisa Mclean 43517 F 39 Waterloo Ontario Canada Details
20744 1:07:52 Hali Ruhl 43699 F 37 Ancaster Ontario Canada Details
12356 1:00:06 Todd Ruhl 43700 M 37 Ancaster Ontario Canada Details
32799 1:21:15 Stephen Morton 67542 M 39 Ottawa Canada Details
3623 0:49:58 Annika Barber 5421 F 45 Shanghai China Details
34038 1:23:05 Patrick Barber 39906 M 14 Shanghai China Details
34058 1:23:06 Kenneth Barber 39907 M 11 Shanghai China Details
28035 1:15:13 Nita Lalla 79123 F 32 Dpo AA COL Details
232 0:37:02 William Crossan 1430 M 39 Praha 6 CZE Details
479 0:39:46 Matthias Schweizer 1673 M 46 Roedermark DEU Details
37 0:29:45 Tadesse Abraham 18 M 27 ERI Details
25530 1:12:34 Sara Elizabeth Gregg 71249 F 24 San Lorenzo De El Es ESP Details
1 0:27:56 Gebre Gebremariam 2 M 25 Ethiopia Details
17 0:28:42 Tadese Tola 3 M 22 Ethiopia Details
3 0:27:58 Lelisa Desisa 5 M 20 Ethiopia Details
9 0:28:14 Abreham Cherkos 8 M 20 Ethiopia Details
5 0:27:59 Terefe Maregu 9 M 27 Ethiopia Details
28 0:29:10 Worku Beyi 25 M 23 Bronx N.Y. Ethiopia Details
65 0:32:05 Mamitu Daska 62 F 26 Ethiopia Details
54 0:31:25 Dire Tune 63 F 25 Ethiopia Details
69 0:32:10 Buzunesh Deba 67 F 22 Bronx N.Y. Ethiopia Details
66 0:32:05 Bezunesh Bekele 68 F 27 Ethiopia Details
57 0:31:33 Belainesh Gebre 69 F 23 Ethiopia Details
83 0:32:57 Tufa Tigist 70 F 29 Ethiopia Details
64 0:32:04 Shewarge Alene Amare 71 F 23 Ethiopia Details
20 0:28:47 Andrew Lemoncello 30 M 27 Great Britain Details
6654 0:54:10 Stuart Morrison 4834 M 38 London Great Britain Details
22165 1:09:15 Gil Wong 59894 F 31 Liverpool Great Britain Details
18014 1:05:20 Katherine Valentine 71828 F 23 Richmond Great Britain Details
17603 1:04:57 John Ballam 79371 M 51 Gloucester Great Britain Details
11080 0:58:55 Peter Muchogo 67544 M 36 Dunwoody Ga. GEO Details
8 0:28:11 Sammy Kitwara 1 M 22 Kenya Details

Next page


Race results data provided by the Atlanta Track Club. Any errors or omissions are presented as received.


Kudzu Services » Find the right people for the job