AJC Peachtree Road Race Unofficial Results

2008 unofficial results Other years: 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2007 2006 2005


BY STATE AND CITY:

Elite runners in green


Place Time First Name Last Name Number Gender Age City State Country More
5 28:52 Dmessew Tsega 2 M 20 Ethiopia Details
16 30:18 Girma Mecheso 50 M 20 Lawrenceville Ga. U.S. Details
49 33:08 Matthew J. Hickey 235 M 20 Lawrenceville Ga. U.S. Details
63 33:52 Brady W. Bennett 349 M 20 Ball Ground Ga. U.S. Details
67 33:55 Dustin C. Tetley 201 M 20 Alpharetta Ga. U.S. Details
73 34:10 Jason R. Parks 399 M 20 Louisville Ky. U.S. Details
77 34:19 Darcy J. Wilson 285 M 17 Newnan Ga. U.S. Details
86 34:32 Ilsa Paulson 79 F 19 Flagstaff Ariz. U.S. Details
91 34:45 Nolan M. Clark 358 M 17 Gainesville Ga. U.S. Details
92 34:45 Jeff Hensley 432 M 18 Gainesville Fla. U.S. Details
104 35:15 Mike M. Mcclay 231 M 16 Lawrenceville Ga. U.S. Details
111 35:29 David J. May 244 M 19 Marietta Ga. U.S. Details
116 35:36 Buzunesh Deba 72 F 20 Bronx N.Y. Ethiopia Details
121 35:51 Matthew D. Clay 280 M 18 Douglasville Ga. U.S. Details
122 35:51 Emebet Bacha 54 F 17 Ethiopia Details
123 35:52 Jonathan D. Sellers 1417 M 20 Lithia Springs Ga. U.S. Details
126 36:00 Max Group 404 M 19 Dayton Ohio U.S. Details
131 36:11 Michael Sexton 234 M 17 Lawrenceville Ga. U.S. Details
134 36:20 Douglas R. Kalmbach 236 M 17 Lawrenceville Ga. U.S. Details
136 36:24 Mark C. Hirons 443 M 17 Marietta Ga. U.S. Details
142 36:30 Ryan T. Knobbe 1028 M 16 Alpharetta Ga. U.S. Details
144 36:33 Joshua L. Farris 207 M 18 Alpharetta Ga. U.S. Details
146 36:37 Tyler S Tomy 445 M 16 Alpharetta Ga. U.S. Details
148 36:41 Nate C. Spears 402 M 18 Bellbrook Ohio U.S. Details
149 36:45 Eric J. Nawyn 239 M 18 Lawrenceville Ga. U.S. Details
150 36:49 Andy Martin 369 M 17 Oakwood Ga. U.S. Details
153 36:58 Mick J. Francis 384 M 16 Clover S.C. U.S. Details
157 37:03 Joshua P. Jones 391 M 19 Live Oak Fla. U.S. Details
162 37:11 Tucker Hartley 267 M 18 Smyrna Ga. U.S. Details
163 37:13 Tim D. Halinski 202 M 18 Alpharetta Ga. U.S. Details
164 37:14 Michael Vallejos 1020 M 18 Grayson Ga. U.S. Details
165 37:15 Knox Sutterfield 324 M 19 Atlanta Ga. U.S. Details
167 37:20 Jason M. Veclotch 1244 M 20 Tyrone Ga. U.S. Details
171 37:24 David P. Reeves 447 M 20 Lilburn Ga. U.S. Details
172 37:24 Jeffrey Velez 1378 M 16 Flowery Branch Ga. U.S. Details
177 37:28 Greg Orf 424 M 20 Ballwin Mo. U.S. Details
179 37:31 Andrew Nunez 16749 M 20 Flowery Branch Ga. U.S. Details
181 37:34 Dale J. Smith 1082 M 19 Lawrenceville Ga. U.S. Details
185 37:41 Nabil I Hamid 441 M 17 Stone Mountain Ga. U.S. Details
194 37:49 Steven R. Schiff 393 M 17 Satellite Beach Fla. U.S. Details
195 37:50 Austin L. Bennett 1415 M 16 Ball Ground Ga. U.S. Details
199 37:57 Spencer Carter 1019 M 17 Alpharetta Ga. U.S. Details
203 37:59 Mackenzie Howe 372 F 19 Watkinsville Ga. U.S. Details
204 38:04 Thomas B. Clarke 281 M 20 Kennesaw Ga. U.S. Details
207 38:07 Austin C. Hunt 229 M 17 Lawrenceville Ga. U.S. Details
209 38:08 Christopher Svidesskis 1619 M 16 Acworth Ga. U.S. Details
211 38:10 Ian Lindquist 1268 M 18 Atlanta Ga. U.S. Details
212 38:15 Tyler V. Mattix 1060 M 18 Snellville Ga. U.S. Details
221 38:24 James A. Watters 327 M 20 Atlanta Ga. U.S. Details
225 38:33 Adam M. Bradley 1128 M 20 Marietta Ga. U.S. Details

Next page


Race results data provided by the Atlanta Track Club. Any errors or omissions are presented as received.


Kudzu Services » Find the right people for the job