AJC Peachtree Road Race Unofficial Results

2007 unofficial results Other years: 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2006 2005


BY STATE AND CITY:

Elite runners in green


Place Time First Name Last Name Number Gender Age City State Country More
1278 46:00 Richard B. Webber 12633 M 51 Dahlonega Ga. Details
1084 45:02 Jack Parish 11474 M 51 Mcdonough Ga. Details
3998 55:45 Patti Patterson 11389 F 51 Conyers Ga. Details
2661 51:14 Mark Pauly 11519 M 51 Newnan Ga. Details
2715 51:24 Richard A. Perkins 15313 M 51 Duluth Ga. Details
4811 59:18 Michele C. Peterson 15164 F 51 Marietta Ga. Details
2474 50:32 Michael Pratt 1023 M 51 Decatur Ga. Details
2692 51:21 Leon E. Proper 10923 M 51 Marietta Ga. Details
3252 53:12 Scott Rayburn 11043 M 51 Roswell Ga. Details
691 42:34 Joe Robinson 1217 M 51 Acworth Ga. Details
4570 58:07 Marvin Royster 15278 M 51 Stone Mountain Ga. Details
1341 46:23 David S. Rudolph 10118 M 51 Lawrenceville Ga. Details
3479 53:56 Vernon Sermons 11449 M 51 Mableton Ga. Details
5241 1:03:22 Byron H. Shafer 16611 M 51 Atlanta Ga. Details
4684 58:38 Lane G. Shaw 15439 M 51 Alpharetta Ga. Details
2020 49:01 Ann L. Shoemaker 16297 F 51 Peachtree City Ga. Details
1375 46:33 Mark Signorelli 10250 M 51 Smyrna Ga. Details
5146 1:01:54 Joseph D. Simms 17429 M 51 Duluth Ga. Details
1919 48:41 Jimmy A. Slick 11228 M 51 Kennesaw Ga. Details
4182 56:25 James C. Spearman 16049 M 51 Kennesaw Ga. Details
658 42:18 Michael T. Stechison 1454 M 51 Atlanta Ga. Details
1358 46:30 Mark Stone 10006 M 51 Greenville S.C. Details
1691 47:54 John S. Tankard 11926 M 51 Macon Ga. Details
3759 54:56 Renee C. Tapasak 11968 F 51 Tampa Fla. Details
4933 1:00:06 Kirk S. Taylor 15051 M 51 Decatur Ga. Details
2107 49:16 Margaret M. Taylor 12284 F 51 Atlanta Ga. Details
5205 1:02:43 Maryanne Taylor 11325 F 51 Carrollton Ga. Details
1441 46:51 Tom Thames 12907 M 51 Atlanta Ga. Details
2553 50:49 Iilonga Thandiwe 11815 M 51 Atlanta Ga. Details
3129 52:50 David A. Thompson 11951 M 51 Tallahassee Fla. Details
5043 1:00:53 Robert W. Tillman 10278 M 51 Smyrna Ga. Details
5003 1:00:36 John K. Vining 16299 M 51 Peachtree City Ga. Details
5250 1:03:29 Susan Wagner-craven 16923 F 51 Atlanta Ga. Details
5247 1:03:28 Jim Watson 16188 M 51 Good Hope Ga. Details
1586 47:32 Christopher L. Watts 11218 M 51 Douglasville Ga. Details
1067 44:58 Cherolynn J. Weaver 11866 F 51 Atlanta Ga. Details
2461 50:30 Bruce D. Northrop 11737 M 51 Atlanta Ga. Details
5082 1:01:13 Steven L. Nicholson 16856 M 51 Irvine Calif. Details
4780 59:09 Lester A. Nelson 16619 M 51 Atlanta Ga. Details
2477 50:32 Randy E. Miller 11255 M 51 Kennesaw Ga. Details
2703 51:22 Marcus Mills 10253 M 51 Smyrna Ga. Details
4503 57:47 Peter Morelli 16506 M 51 Atlanta Ga. Details
4485 57:43 David Morris 10549 M 51 Alpharetta Ga. Details
4561 58:04 Thomas E. Mowery 15754 M 51 Marietta Ga. Details
4716 58:47 Stephen X. Munger 15273 M 51 Tucker Ga. Details
568 41:34 Van P. Munn 1136 M 51 Cumming Ga. Details
4774 59:08 William C. Middlebrooks 16690 M 51 Warm Springs Ga. Details
4202 56:29 Hayden Branch 15205 M 51 Roswell Ga. Details
5231 1:03:10 Gayle Bryan 15461 F 51 Alpharetta Ga. Details
3218 53:05 James Bucolo 11230 M 51 Kennesaw Ga. Details

Next page


Race results data provided by the Atlanta Track Club. Any errors or omissions are presented as received.


Kudzu Services » Find the right people for the job