AJC Peachtree Road Race Official Results

2005 official results Other years: 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006


BY STATE AND CITY:

Elite runners in green


Place Time First Name Last Name Number Gender Age City State Country More
415 40:13 Vernon C Tankard 1753 M 47 Devonshire Bermuda Details
1178 45:43 Walter Harris 13190 M 47 Devonshire Bermuda Details
4570 58:11 James W. Randolph 17206 M 50 Huntsville Ala. Details
4388 57:23 Neal J. Redmond 17200 M 48 Madison Ala. Details
2414 50:33 Steven Spratt 12873 M 49 Birmingham Ala. Details
5358 1:03:33 Raphael E. Verges 17207 M 49 Huntsville Ala. Details
2826 52:00 Marshall P. Chimwedzi 17210 M 49 Huntsville Ala. Details
3831 55:21 Ralph Cranford 17195 M 49 Birmingham Ala. Details
3732 55:00 Robert G. Dancy 12871 M 48 Birmingham Ala. Details
4747 59:05 Larry Gopher 17208 M 48 Huntsville Ala. Details
1060 44:59 Steve Keith 1763 M 46 Tuscaloosa Ala. U.S. Details
5318 1:03:02 Cindy K. Leonard 17217 F 50 Mobile Ala. Details
5211 1:02:03 Richard K. Leonard 17218 M 49 Mobile Ala. Details
2695 51:29 Roland L. Lewis 17270 M 46 Montgomery Ala. Details
4920 59:53 Michael P. Mccoy 17197 M 46 Birmingham Ala. Details
5274 1:02:39 Jeanne Faye Berman 17215 F 50 Mobile Ala. Details
3755 55:04 Bob Bleistine 17194 M 49 Birmingham Ala. Details
4404 57:27 Suzie Wilder 17213 F 48 Robertsdale Ala. Details
1083 45:06 Ken Baker 11082 M 48 Scottsdale Ariz. Details
1915 48:55 William C. Kreussling 12911 M 47 Redding Conn. Details
1948 49:03 William A. Parady 12971 M 46 Fort Lauderdale Fla. Details
2672 51:25 Reginald J. Perry 12706 M 46 Tallahassee Fla. Details
5049 1:00:44 Ronald L. Perry 17165 M 50 Gainesville Fla. Details
2674 51:25 James A. Ralph 12819 M 48 Melbourne Fla. Details
1350 46:37 Alan L. Silver 12708 M 46 Tallahassee Fla. Details
1926 48:57 Renee C. Tapasak 12830 F 49 Tampa Fla. Details
2989 52:29 David A. Thompson 12709 M 49 Tallahassee Fla. Details
2397 50:29 Steve D. Carlton 12840 M 48 Lakeland Fla. Details
1332 46:32 Mark S. Cochran 13108 M 48 Gainesville Fla. Details
2174 49:48 Rich D. Draper 12823 M 48 Palm Beach Fla. Details
1963 49:05 Herman L. Durias 12810 M 47 Eustis Fla. Details
2265 50:05 George D. Gregoratos 12817 M 49 Winter Park Fla. Details
1858 48:46 Geoffrey L. Hartman 12822 M 48 Jupiter Fla. Details
642 42:19 Jay Herring 1590 M 47 Jacksonville Fla. Details
1878 48:50 Tim B. Hudson 1686 M 46 Belleair Bluffs Fla. Details
1413 46:55 Cindy A. Laroe 12812 F 47 Eustis Fla. Details
1302 46:24 Kenneth E. Laroe 12811 M 47 Eustis Fla. Details
2199 49:52 Stephen W. Austin 12814 M 49 Maitland Fla. Details
295 38:52 David Yon 477 M 49 Tallahassee Fla. Details
980 44:27 Richard B. Webber 1549 M 49 Dahlonega Ga. Details
1429 47:00 Donald E. Webster 12166 M 48 Riverdale Ga. Details
595 41:55 Tim E. Ozmore 1267 M 49 Lithia Springs Ga. Details
5341 1:03:24 Ann Padgett 16958 F 50 Buford Ga. Details
820 43:34 Randall J. Palmer 1260 M 47 Canton Ga. Details
940 44:13 Jack Parish 1304 M 49 Mcdonough Ga. Details
1966 49:06 Ron P. Parker 12160 M 48 Ellenwood Ga. Details
3351 53:44 Roger L. Partee 11389 M 50 Lawrenceville Ga. Details
5348 1:03:27 Clyde Partin 13180 M 49 Atlanta Ga. Details
2931 52:18 John D. Partington 11410 M 47 Marietta Ga. Details
5224 1:02:09 Andrew J. Paszkowski 11906 M 49 Kennesaw Ga. Details

Next page


Race results data provided by the Atlanta Track Club. Any errors or omissions are presented as received.


Kudzu Services » Find the right people for the job